jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If your company has a large production-related task, such as assembling an airplane, what strategy could help you increase productivity?
What does the lambic system do? A. registers feelings, such as fear and pleasure B. directs incoming sensory messages C. coordinates involuntary muscle movemen
Which of the following best describes the rights given to the citizens of Jamestown by the Virginia Charter of 1606?
__________ involves a rapid loss that occurs just before death. primary aging pathological aging secondary aging tertiary aging
Explain the carbon cycle and explain why burning fossil fuels is an issue.
As a result of the educational reforms enacted in 1984, Texas schools offered A. lighter class loads. B. smaller class sizes. C. fewer assessment tests. D
The word biology means the study of _____. plants animals organisms life
How did the triple alliance and the triple entente change during the war?
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!! Mongol conquests ranged from East Asia to Eastern Europe during the thirteenth and fourteenth centuries. This relatively short period
Your religious identity is only important for you within your family and does not matter in the public sphere.