MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

write a letter to your friend in Paris telling him about your new SHS School in French​
How to do this please?️​
What can you do to contribute to the lives of people with disabling conditions? Make a list.
Simplify fully 4d2-6d2+5d2
Lee y escoge la mejor opción para completar la frase. Read and choose the best option that completes the sentence. Una infección viral extremadamente contagiosa
4(p+q) /p-q x q+p/8(p+q)​
Henry leads a team of hikers for a full-day hike that takes 8 hours. Every hour, the hikers gain 250 feet in elevation. • The independent variable is ____, ____
Fossil evidence has been used to understand the movement of continental plates. The figure below shows where fossils of several species have been found. How wo
12a-10b+6 Term: Coefficient:
A grocery cart is pushed with a force of 21.4 N. If 1,974 J of work is done in pushing the grocery cart through the store, what is the total distance that the g