lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Which definition of satire would Dryden most likely agree with? A. Writing that explicitly exposes the ills of human nature B. Writing that balances humor and c
What' is the fourth letter in the alphabet
write a number in which the digit 2 is one tenth the value of the the digit 2 in 8.524
How did Mansa Musa maintain power over the empire he ruled?
Which development most influenced the expansion of trade? 1.creation of guilds 2.growth of urban centers 3.increased food production 4.efficient farming techniq
why was the french government bankrupt in 1787
The scale of a map is 1 inch equals 500 miles city A 650 miles from city C how far is it to distance on the map
Please Help! Suppose you have three light bulbs connected in a parallel circuit, and each has a current of 1 amp. The battery must supply ________amps.
Given a force of 56 n and an acceleration of 7 m\s2, what is the mass
what happened to the pilgrims by 1675