taylormilam0131 taylormilam0131
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Raul pays for three
muffins with a $10 bill.
The cashier then gives him
$2.86 in change. What
was the cost of one
muffin?

Respuesta :

funtimewolfyquartz
funtimewolfyquartz funtimewolfyquartz
  • 01-10-2021
The answer is $7.14!

All you have to do is subtract 10 by 2.86.
Answer Link
andrewdelarosa03 andrewdelarosa03
  • 01-10-2021

Answer:

The answer is $2.38 I think

Step-by-step explanation:

10- 2.86 = 7.14

7.14/3 = $2.38

Answer Link

Otras preguntas

how many moles is 1.22 grams of flourine gas F2)
(true or false) Considering costs versus benefits is similar to comparing the pros and cons of a situation
David made $342 for 18 hours of work. At the same rate, how much would he make for 8 hours of work?
Which answer best describes an unsubsidized federal loan? A) The federal government will cover the interest accumulated on the loan while you're in school. B) T
Apply the rules for order of operations to simplify (2− 1) + 32 ÷ 3.
Which one is it? A. B. C. or D. Please show work
Player a can choose either top or bottom and player b can choose either right or lefthow many possible outcomes are there in this game
what is the greatest common factor of 76 and 92
Which functions have real zeros at 1 and 4? Check all that apply. A.f(x) = x2 + x + 4 B.f(x) = x2 – 5x + 4 C. f(x) = x2 + 3x – 4 D.f(x) = –2x2 + 10x –
A relative of yours has been diagnosed with bipolar disorder. your family is impressed when you mention that the preferred drug for this condition is ________.