frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Why do you think warfare changed between the early 1800s and 1900s?
hen given the information below, can you conclude that Quadrilateral WXYZ is a parallelogram? Why or why not? In Quadrilateral WXYZ, the sides have the followin
URGENT! PLEASE HELP!! I WON'T HESITATE TO MARK BRAINLIEST FOR FIRST CORRECT ANSWER!!! Using the given equation find the missing coordinates of the points and th
A light bulb does 100 joules of work in 2.5 seconds. How much power does it have?
MesoAmerican groups include the Aztecs, the Maya, and the Anasazi. Please select the best answer from the choices provided T F anyone wanna talk either? hecka b
Simplest form of 5/5
How do I solve 6z+3>16 solve for z
measure of Angle PQR in degrees​
would an american citizen charged with burglary be tried in a military tribunal or a civilian court
Which angles are right? A B C E Η M Check all that apply. O A. ZKLJ B. ZEFH c. ZGFE d. ZMLK