batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

As Anton P. Chekhovs writing matured he focused less on _____ and more on _____
two families go to a theatre. the smith family three adults and four children pays £67. the jones family five adults and six children pays £106.work out the pri
An example of good peer pressure would include
What is the volume of the right prism with height h=14 cm, if the base of the prism is a triangle ∆ABC with side AB = 9 cm and altitude to that side ha= 6 cm.
If f(x)=5x+1 and g(x)=2f(x)+5 then g(-1)=
Why can two igneous rocks have the same minerals but different names?
I am desperate please help me. Select the sentence that uses a prepositional phrase as an adjective, adverb, participial phrase, and gerund phrase as subject.
HELP ME! TIMED HOMEWORK!!
What is difference between a noble or inert gases or metals
I need help with these three