friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME FIND THE CORRECT ANSWER! PLEASE? List at least two ways in which the proximity to water has affected Western Europe's: culture, economy, and poli
Joe bought g gallons of gasoline for $2.65 per gallon and c cans of oil for $3.45 per can. a. What expression can be used to determine the total amount Joe spen
I NEED SOME HELP NOW, PLS THIS IS MY LAST PROBLEM OF THE DAY!! I WILL GIVE YOU BRAINLEST IF YOU ANSWER IT!!!
1. Who are the children supposed to be?
A box of pencils is 5 inches wide. Seven pencils, laid side by side, take up 2 inches of the width. How many inches of the width of the box is not taken up by p
What is the most significant piece of evidence related to the sinking, according to this passage? A coal bunker was located near ammunition supplies aboard the
can someone please help me with this question?
How do I solve this using long polynomial division?
Many people thought the price of a ticket on the Titanic was very A. extravagant B. peculiar C. voyage
PLEASE HELP ITS URGENT I HAVE 3 MINS AND IM FAILING I REALLY NEED A A ASAP PLEASE HELP