abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Which two U.S. presidents were impeached?
Where does the Liberty Bell hang?
The heads of which presidents are carved into Mount Rushmore?
This watery vacation spot is considered part of both California and Nevada. Name this lake
This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
IDEAS FOR RECONSTRUCTION, explain why they are good ideas?
Two men who signed the Declaration of Independence went on to become U.S. presidents. Who were they?
How many words are in the Pledge of Allegiance? a. 31 b. 22 c. 29
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
What other countries celebrate the 4th of July?