basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Explain the significance of the word "bond" to this era of United States 5.
Wood is an example of a fossil fuel. User: The type of energy stored by fossil fuels such as coal is a. kinetic energy. b. mechanical energy. c. chemical potent
How do government policies affect free market economies such as the U.S economy
When it comes to cholesterol, it is better to have __________. A. More cholesterol B. more LDL C. A high ratio of LDL to HDL D. HDL
1/3 ÷ 2 = ? in fractions
Why did Martin Luther King, Jr., study the teachings of Mohandas Gandhi?
what is 6 kg 650g to the nearest 1/2kg
People commonly abuse drugs because they enjoy the physical or emotional effects that the drug produces. a. True b. False
Which one of these singular nouns has a irregular plural form. A. Bear B. Foot C. House D. Chimney
what is the future tense format sentences?