Lubella
Lubella Lubella
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Ambrose paid $10 for 1.25 pounds of almonds. How much did the almonds cost per pound???

Ms Ambrose paid 10 for 125 pounds of almonds How much did the almonds cost per pound class=

Respuesta :

rxy390 rxy390
  • 04-07-2021
I think it’s 8 dollars because 10/1.25 is 8
Answer Link

Otras preguntas

How do repetitions look in Full Verbatim?
3. Ali invested two stocks, A and B. he investedStock A $4000 of the value of the portfolio and stock B invested $6000. The expected returns over the next 6 yea
Which of the following does NOT show an identity property? 2 + 1 = 3 5 ÷ 1 = 5 3 − 0 = 3 4 × 1 = 4
Ms. Buback is competing in a race in which she both runs and rides a bike. She runs 5 kilometers in 0.5 hours and rides her bike 20 kilometers in 0.8 hours. At
Which is a phrase? "because she likes soup" "after the restaurant closed" "my best friend" "the tree fell" in a test plzz huryy.
Which of these is not a responsibility of homeownership?a) Being a courteous neighborb) Getting appraisals done annuallyc) Keeping your home properly insuredd)
Why are young men more likely to support and engage in doping if they are dissatisfied with their bodies,
define alpha and beta​
Which of the following statements is a valid critique of rational choice theory?A. People will rarely choose the acceptable option when they can choose an optim
For what value of p the equation [p-3]x²+4[p-3]+4=0