quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

Sachiko wants to measure the temperature of ice water in a beaker. The thermometer she will be using is at room temperature. After she places the thermometer in
Help with this please
What is the subject in the sentence suddenly, i got it!?
HOw old do you have to be to stay in a rented room?
PLZZ HELPP FIRST ANSWER THATS CORRECT GETS BRAINLIEST Jesse played two days of golf. On the second day, he got a score of 6 below par, or –6. His total score fo
what amphibian groups exist today
How to define boycott?
What led king john i to sign the magna carta?
Everyone has responsibilities, or tasks they are obligated to accomplish, like homework, chores, or other work. Everyone also has leisure activities, or activit
Which of the following developments led to the passing of the Kansas-Nebraska act?