greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Whats your health goal in a positive manner.?
Of the following statements, which one or ones indicate possible effects of a low credit score? I. You will have a difficult time qualifying for loans. II. Any
What is the main focus of an argumentative essay? Conclusion Introduction Thesis Claim
This system relates to the process by which an organism gets rid of its waste.
The scale on the map is 2cm : 185mi. If two cities are 3.86 cm away on the map how many miles away are they?
Defenition of salinity
when people plant vegetation they what ? erosion
What is 25% of 24 pieces?
Translate the phrase into a math expression. twenty divided by the sum of 4 and 1.
How many inches are in 2540 cm?