rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Mr.Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26 dollars. What was the price per gallon. k/18 = 17/4 what is the proportion in simply form.
Gina is 9 years younger than her sister Bridgette two years ago Bridgette was twice as old as Gina how old is gina now
What are some of the lessons that businesses and organizations can learn about social media and the internet from the "Mister Splashy Pants" campaign?
Question 1: Billy's plant grows at least 2 inches a month.
15 points for correct answer please
2. In 2010, the population of a town is 8500. The population decreases by 4.5% each year. (a) Write an equation to find the population of the town t years after
PLEASE HELP ME IM TIMED!!!!!!! What is the appostive phrase in the sentence? Sentence: The potato, a type of root vegetable, is high in starch
If you were forming a company, which department would you create first, and why?
Evaluate your own position with regards to the violation of sports personalities rights by the media?
Which of the following describes how vestigial structures provide evidence to support that life changes over time? A. some animals exhibit similar structures, p