duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

is -12 colder than -2
A pause signaled by punctuation is used to
what is the measure of ehg?
PLEASE HELP,what's the answer
The amount of time allotted for a patient's office appointment is largely dependent on the _______________________.
What does "What scale would be appropriate to graph the data?" mean?
Did ladd think the actions of these voters were legal
Which connection is the head start program attempting to make?
Which of these is a concave lens?
When the government has a budget deficit, it sells bonds. true or false?