Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $2.50 for 5 ounces

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-12-2016
2.50 / 5 = 0.50 per oz
Answer Link

Otras preguntas

(X+16),(4x-12),(x+10)
14 increased by twice a number
y=3x(4-5y) pls help :)))))
An example of a carnivore. Define the term carnivore, and identify another term that can represent this organism’s place in a food chain.
Which is the largest level of classification on this list? O A. Phylum O B. Order O C. Kingdom D. Class
Pls someone pls help me with this question pls
What would Rosa parks think of the current racial tensions
HELPP MEE PLEASE! I NEED HELPASAP PLEASE
HELP QUICK PLEASE ITS MATH
pls help me solve this questionnnnn