jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

TWENTY POINTS. Suppose that one doll house uses the 1 inch scale, meaning that 1 inch on the doll house corresponds to 1/2 foot for life-sized objects. If the d
The length of a shadow of the building is 36m. The length of the pole, which is perpendicular to the ground, is 1.9m. The length of the pole's shadow is 1.52m.
Will possibly give Brainliest and a high rating. Choose the linear inequality that describes the graph. The gray area represents the shaded region. 4x + y >
please help me asapp
What are example of onomatopoeia
An attribute on a webpage allows you to set borders and change background colors. TRUE or FALSE
11. You want to calculate the displacement of an object thrown over a bridge. Using -10 m/s2 for acceleration due to gravity, what would be the total displaceme
why did benjamin martin not vote for south carolina to start a militia
A quart is how many pounds
A regular pentagon with a perimeter of 21 inches is dilated by a scale factor of 5/3 to create a new pentagon. What is the perimeter of the new pentagon?