adhikarinisha333
adhikarinisha333 adhikarinisha333
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

if the cost of 8 boxes is rupees 243.20 the cost of one box​

Respuesta :

zahirahz543
zahirahz543 zahirahz543
  • 03-04-2021

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

8 boxes = 243.20

find 1 boxes

= 243.20 ÷ 8

= 30.40 / 30.4

Answer Link

Otras preguntas

Riley worked 5 1/4 hours on Monday 3 3/8 hours on Tuesday and 2 5/6 hours on Wednesday he rounded the hours to five 3 and 2 before adding them together to get 1
Which is a limiting factor in the kinds of plants you can grow in your garden? A. what you like to eat B. what sells at farmer's markets C. the climate in which
What is the slope of the line that passes through these two points? (-3,4) (5,4)
Given the formula below, solve for x. y - y1 = m(x-x1)
How is it possible to charge electrical devices when the power is out?
PLEASE HELP QUICKLY AS POSSIBLE THANK YOU :)​
is a root with a vowel added to aid2. Apronunciation.​
Why did the King of England make the pronouncement of the "Proclamation Line of 1763?
Which Chaldean leader conquered the Assyrian empire?
i need help on this math problem