gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

find the surface area of this prism. geometry hw
The solubility of a substance can be measured in grams/liter. In a chemistry lab, Justin and Ellie are working with a substance that has a solubility of 12 gram
bricks having volume 500cm^3 each are selected to construct a compound wall of 200m×0.5m×1.5.If theprice of the brick is Rs.14,find the total price.​
discusss the five principles that define the Rule of Law.​
what is data? why is it important to collect data ? explain the points.​
Super hard question for 50 pointswhat is 1+1=?​
if the probability of passing a driving test is 0.9,what is the probability of failing the driving test
If p=2 and q=3, evaluate the following expression:60/2q−p​
Name the leading coefficient of the following polynomial. 3.25 + 12.23 - 8x2 - 4 . Select the correct response: 5 3 12 4 term polynomial
How do you pay taxes when you turn 18? How does that system thing work?