BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Pls help :( I am a radio & audio production student, what are two examples of a complex wave.
Find the sum 44 +45 +46 +47 + ... + 132 + 133. The sum is what ?
ASAP PLEASE HELP if 100 sheets of paper cost $1.19, how much will 250 sheets cost?
factorise f(x)=2x^3-x^2-13x-6
What are the reasons for change in season?Write in points.and describe in long.​
[tex]6+x=21[/tex] ------------
what is 7 2/7 + 6 5/7 =
FILL IN THE BLANKS AND TELL ME WHAT THEY ARE!!!! HELP ASAP!!! FIRST PERSON GETS BRAINLIEST ANSWER!! NO LINKS! ASAP!!
For the function y = 5 – 4x, given the domain {-1, 0, 1}, the range is
SOMEONE HELPP PLS I NEED IT ASAP