Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

I need help on a mathematics question. I need an explanation. Solve 2 log x = log 64. x = 8 x = ±8 x = 32 x = 128 Why is it not B and rather A? I agree with 8,
Approximately _____ of Oklahoma’s land is covered by forests. A. 1/5 B. 1/3 C. 1/2 D. 1/8
a noun/verb pair shares all parameters except for which of the following the answer choices is A hand shape B location C movement d palm orientation
A golf ball is struck by a​ 60-degree golf club at an initial velocity of 9898 feet per second. The height of the golf ball in feet is given by the quadratic fu
Helpppp pleaseeee thannkkss
What is the difference between the molar mass and the empirical formula mass of a compound? when are these masses the same, and when are they different? when di
Golf balls are packaged by stacking three balls vertically in a box. Given that the height of the box is 13.5 cm, and that the golf balls are touching each othe
Antibiotics can be used to treat _____.
Describe the physical and cultural aspects of the North American Southwest.
En Chile y Argentina los gestos son diferentes que en los EE.UU. Evita usar el gesto de <>. Es un gesto muy _______. a) respetuoso b) tarde c) dec