Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

If the velocity of a pitched ball has a magnitude of 41.0 m/s and the batted ball's velocity is 50.0 m/s in the opposite direction, find the magnitude of the ch
What changed the political balance in the South by restoring full rights to people who supported the Democrats?A. Amnesty actB. Freedman's BureauC. Fifteenth Am
In which field does creative productivity peak in the 60s? a. philosophy b. mathematics c. poetry?
Which statement best explains seared in the flames of withering injustice as it is used in the second paragraph
Which kind of mutation has the greater potential to affect the evolution of a population?
What happened to the womens rights effort after they earned the right to vote apush?
In general, health and wellness careers that require the least time in college actually have the best pay. (true or false)
Is the following sentence a statement or not a statement? X and Y define a line. 1. It is a statement. 2.It is not a statement. 3.cannot tell
Stats help please! Can’t figure out how to solve
What is the value of x ?