Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The diagram shows a patio in the shape of a rectangle. The patio is 3.6m long and 3m wide. Mathew is going to cover the patio with paving slabs. Each paving sla
What long-term effect do you think EU membership will have on nationalism in Europe? Explain.
What are three interesting facts about Susan B. Anthony's childhood ?
20% of my money is £2.55 What is 2/5 of it?
What are three interesting facts about Susan B. Anthony's childhood ?
what is the cubic root of - 250
What is HIV and the causes
NaOH  + H2SO4 =NaOH + HNO3  =Cu(OH)2 + HCl =                H2SO4 =                        HNO3 =
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
what percentage of 1457 is 898?