nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

a rectangular table top measures 4/9 of a meter long by 4/5 of a meter wide. the area is _____ square meter.
if a sample of magnesium has a mass of 60 g, how many moles of magnesium does the sample contain
reason for adopting democracy in Libya,Egypt,Nepal and Bhutan?
does anybody know how to write 45/70 in simplest form????
Subtract: 6lb 4oz - 2lb 10oz
Solve for x/4-x+2/6=x/3
Sam and lou need a total of 1 foot of wire for a science project.sam wire is 8 out of 2 n lou is 7 out of 8.Do they have enough.
which point lies on the graph of the boundary line of the inequality 3y + 4x< 12
How do you write I am 10 years old in japenese ( hiragana )
Is Smoking in Japan Illegal? Please help me :)