tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Prove algebraically that the square of any number is always 1 more than a multiple of 8
please answer asapp What is the effect of an earlier spring caused by climate warming trends on plant life? A) delayed growing seasons B) earlier flowering sea
G. Write a PEEL paragraph to briefly describe how the Triangle Trade worked, include: who/what countries were involved, what they traded and why?
1. Suppose the positive numbers a և b are such that a + b = 7. A. b-1: B. 1: Գ. 0: D. -1: E. a
Two differences between primary and secondary metabolites​
Find the volume of a cone that has radius = 2 1/2 and height = 5. 98.1 26.2. 32.7 65.4
One card is pulled from a full 52 deck of cards. What is the probability of pulling a queen and an ace? 0 8/52 2/13 1
Limestone has a density of 2.72 g/cm3. What is the mass of 8.92 cm3 of limestone?
Explain what an abolitionist is or what the abolitionist movement was about in your own words
Describing a Wave What does a wave carry?