auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

d = √[( x₂ - x₁) + (y₂ - y₁)] Midpoint Formula Slope Form Distance Formula Quadratic Formula
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
If you visit the National Mall, where are you? a. Minneapolis, Minn. b. New York City, N.Y. c. Washington, D.C.
what is the 14 the amendment
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?
Who wrote the sonnet, “The New Colossus,” which is engraved on the pedestal of the Statue of Liberty?
What was manorial system
This is inverse functions...any help on 3aii?
The economy of the Hopewell people of North America was based on?a. no sedentary activities, but trading of plants for medicine.b. full-scale domesticated agric