casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

During which phase of the moon is the moon not visible? First quarter Full moon Last quarter New moon
material moves in one large mass a) slump b) mudflow c)landslide d) creep
Choose the most logical answer. The results he attained are _____. admiral admirable
Raconter une histoire drole
What was one effect of the Emancipation Proclamation on African Americans in the North? a.They wanted to bypass the Union army and work in factories. bThey
How does the magnetic force vary with distance?
What is the circumference of a circle with a radius of 56 ?
Is the quotient of two mixed numbers positive ?
What is the area of a sheet of binder paper? (Binder paper is 8 inches by 11 inches.)
A recipe includes 2 cups of flour and two thirds cup of milk. write the ratio of the amount of flour to the amount of milk as a fraction in simplest form.