ataviaforeman1 ataviaforeman1
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a pound of coffee costs 12. How many ounces can be brought for 3.90

Respuesta :

tp383079 tp383079
  • 04-02-2021
32.5 is the right answer I believe
Answer Link

Otras preguntas

How can you ensure that your argument is credible? A. By attacking your opponent B. By appealing to emotions C. By avoiding logical fallacies D. By using only f
Which prophet and beliefs were tied to the Israelites? 1.David and the Epic of Gilgamesh 2. Abraham and the Epic of Gilgamesh 3. Moses and the Ten Commandment
Cheese sticks that were previously priced at 5 for $1 are now four for $1 find the percent decrease in the number of cheese sticks you can buy for $1
1.666667 as a fraction
Polymers are formed by joining several units called monomers.what does the term monomer refer to? the answers are a unit made up of several compounds a unit ma
President Truman sent a fleet of ships to what island in 1949 to protect it from Red China?
A very active person uses a large amount of energy and therefore has a high A temperature B cholesterol level C fat diet d metabolism
what is the main idea of the paragraph. have yo ever wondered how images find there ways onto televisions screen. some tv shows are delivered to homes thro
report writing about garbage disposal
Select the fraction that is equivalent to 0.0368. A.368 over 10,000 B.368 over 1,000 C.68 over 1,000 D. 10,000 over 368