michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

what is another name for the middle ages
The volume of a cylindrical watering can is 100cm^3.If the raduis is doubled,then how much water can the new can hold?
what is an experiment, the group in which all conditions are kept the same
I need a essay or paragraph about Dr. jose rizal
What was the significance of the Lend-Lease Act? -It represented an American violation of existing diplomatic agreements. Americans violated the Munich Pact. -I
Tell me how 1/6 is greater then 1/8 but less then 1/3
a number increased by 10 is 114
Which of The following is the biggest concern of the neighbors of israel? A)Overpopulation B)urbanization C)Ethnic Diversity D)Refugees please help!!!!
What split the Muslim World during the Middle Ages? PLEASE HELP ♥
Which war did Modernism follow?