ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the house has five doors. the number of windows is two more than 5. how are there?
each student in ms sikes's kindergarten class has a box of crayons. each box has 36 crayons.if there are 18 students in ms sikes class how many crayons are ther
isaiash puts a 10 gram weight on a pan balance. how many 1gram weights does he need to balance the scale?
Write a real-world word problem in which the unit rate is 6 miles per hour.
Which word in the sentence is the predicate adjective? Your idea sounds very good to us. a. Your b. idea c. very d. good
What are three variables that affect a living system?
An elected leader in a parliamentary democracy is called a prime minister. a. True b. False
45 + 35n = 45 + 40n what is n?
A parallelogram can have no more than two obtuse angles
For a conclusion to be accepted by the scientific community, the data must be accurate, free from error, and A.reproducible. B.varied. C.unique. D.surprising