Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

5th grade math. Correct answer will be marked brainliest.

5th grade math Correct answer will be marked brainliest class=

Respuesta :

rorycampbell0721
rorycampbell0721 rorycampbell0721
  • 03-02-2021

Answer:

0.065

Step-by-step explanation:

64.9 / 1000 = 0.0649 --> 0.065

Answer Link
jane12344
jane12344 jane12344
  • 03-02-2021

Answer:

15.406 kg of sugar per muffin. Just have to divide 1,000 by 64.9

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

According to cell theory, which are made of cells? Check all that apply. kitten bacteria cactus mushroom rock
The school choir is printing t-shirts for its members. The printing company charges a certain amount for each shirt plus a setup fee of $30. There are 28 studen
Which of the following equations is equivalent to y = 1/2 x - 2.
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
D=2c mhlkkbkjbjjkakjdn vkjnkajsnkjnsjnjnjsnhhgks skj hihiuah h sdj hkfl hfurhiul hasliuhfa iuiahiuhfuhiuhfrrriulbailrufabsiubaulsiubaiu iliuhliuhr iuha iu huh u
What is a good song to listen to at 4 am?
The hockey team can spend at most $1, 450 for its new uniforms. If the store charges an initial fee of $330 plus $35 per uniform, how many informs can be purcha
What is the value of x if 5x=12x-20
(Will give brainliest)
There are approximately 2.54 cm in every inch. A book measures 7 inches tall. How tall is the book in centimeters?