quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Explain why astronomers prefer that cities use sodium street lights instead of mercury street lights.
Which figure must be a trapezoid? A. a quadrilateral with exactly one pair of parallel sides.B. a quadrilateral with no congruent angles.C .a quadrilateral with
SOMEONE PLEASE HELP ME!!!!
The alternative fines act: a. was declared unconstitutional. b. is an act used by u.s. customs to increase the penalties for those who try to circumvent tariffs
If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?
A rocket's acceleration is 6.0 m/s2. Assuming it starts at 0 m/s, how long will it take for the rocket to reach a velocity of 42 m/s? 250 s 0.14 s 7.0 s 290 s
what is a visual learner
Do you think the gene EEF1 ALPHA1 supports cell theory
The length of a rectangle is 24 units. Can the perimeter x of the rectangle be 60 units when its width y is 11 units?
Please help me ASAP thanks !!