moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

which of this is not example of simple machine? A) a crowbar,B)a knife,C)a bicycle,D)a wheelchair ramp
under the constitution of the U.S , you may not be deprived of life liberty or property without
Turkey meat is good for you because it is lower in cholesterol than a lot of other meat. True or False?
Thanksgiving is celebrated only in the United States. True or False?
What are some common factors of 25 and 250?
How did Progressives try to increase citizen participation in government and promote equality?
Which of the following heroes was conceived by a drop of buffalo blood? B. Odin C. Buddha D. Kutoyis
In the novel Frankenstein, what is the significance of Walton's letters to his sister at the beginning of the narrative?
In a game, a contestant had a starting score of one point. He tripled his score every turn for four turns. Write his score after four turns as a power. Then fin
Nathalie tends to overspend when she shops for clothes. Right now, she is saving money to take a cruise. Before she has saved enough money for the cruise, she s