irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

What is 1+1? Is there a formula I need to use to figure this out?
8. What is the force of attraction between a 20,000 kg truck and a 3,200 kg car when separated by 4 meters? a. 0.0003 N b. 0.5 N c. 9.8 m/s/s d. 10 N ​
Simplify the following expression as much as possible. csc^2 x * sin^2([tex]\pi[/tex]/2 - x)/ cot^2 x
what does several mean
what does several mean
Brandy wants to buy a camera for $315. Suppose she saves $15 a week. How many weeks will it take to afford the camera? Write your answer as a equation with x as
The image is an energy pyramid for a particular food chain the amount of energy received by the macwas will be.
Frank finds 9 coins on the floor of his car, and 3 of them are quarters. If he finds 15 more coins on the ground, at the same ratio as the coins found in the ca
R2.00 per R100.00 withdrawal of R500
R2.00 per R100.00 withdrawal of R500