diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

Find equation where line passes through (7,8) and perpendicular to line y=8
Danny goes to a military academy to become a soldier. this is an example of
1.3 divided by 0.0338 step by step please
What effects can child abandonment have on children, later in their lives?
Which expression results when the change of base formula is applied to log4(x+2) ?
How does a good psychologist view new and surprising conclusions of research studies?
A 12 foot ladder is placed 4 feet away from a house as shown. What is the value of x, rounded to the nearest degree ?
In order to make up for a budget deficit, the government can do what?
Adding a negative word to a sentence makes the information ?
write a slope intercept equation fpr a line that passes through (-3,4) and (3,-14)