khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How does the moon change in the course of the story “Embers of moonlight”?
PLEASE HELP! GIVE ME BRAINLIEST A botanist has the juiciest tomatoes in his backpack garden. What is true about these tomatoes ? They are salter, so they absord
Write the concentration equilibrium constant expression for this reaction. cu 2 (aq) 2ag (s) → cu (s) 2ag (aq)
Need help with 18&19 please help me tyvm
Determine whether the following characteristics belonged to the Maya or the Inca. -domesticated animals for transportation -cultivated maize on a large scale -m
How did president harry truman react to the north korean invasion of south korea? answers?
According to german philosopher immanuel kant, what was the enlightenment's precondition?
Diana invested $3000 in a savings account for 3 years. She earned $450 in interest over that time period. What interest rate did she earn? Use the formula l-Prt
I need help ASAP please
Start time 9:00 p.m end time 4:30 a.m