lamh18235 lamh18235
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 5.5 pounds of grapes cost $10, what is the unit rate in price per pound?

Respuesta :

DWRead
DWRead DWRead
  • 02-02-2021

Answer:

$1.82 per pound

Step-by-step explanation:

Ver imagen DWRead
Answer Link

Otras preguntas

What is 68 divided by the square root of 4
Which of the following categories includes the most distantly related organisms? (A) family (B) species (C) class (D) genus (E) order
What is the purpose of sensory adaptation
What is the value of x in 15x-10= 20
how many books did Harriet beecher stowe write?
Help??? What is 3x+5x=67y?
how do i round 3,176 to the nearest thousand
Which substance will combine with oxygen gas to produce a greenhouse gas? a. Na b. S c. H₂ d. Ne e. C
solve for x: 2x^2+4x-16+=0
how do i round 3,176 to the nearest thousand