marrellaustin
marrellaustin marrellaustin
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-foot piece of twine costs $13.44. What is the price per inch?

Respuesta :

glgoss glgoss
  • 02-02-2021

Answer:

1.92 per inch

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE help I just need activity 2 and please make wording around a 7 no higher then 9 grade wording
Choose the symbol that makes a true statement. -3.8 _____ 0.1 > =
Question 7 (Multiple Choice Worth 1 points) ) (01.05 LC)Which fraction is equivalent to - ? 6 6T 11 후 0 흑 1 -6
I need ASAP! I’ll give BRAINLIST!
Identify the complete, compound subject in the sentence. My mom, dad, and sister went whitewater rafting in Colorado. A. mom B.mom, dad C.dad and sister D.My mo
answer??? Ken went to a county fair and spent $5 on admission, $6.50 on games, and $7.21 on food. If he had $30 before he went to the fair, how much money does
Kyra is a farmer moving to Georgia and she prefers a more mild climate. Which region would Krya MOST LIKELY choose to live? (AKS 30b, DOK2) A. Blue Ridge B. Coa
Benjamin Franklin was opposed to injustice which details from the text supports this statement ?
7. Olivia purchases gifts for her mom and grandma for Mother's Day. The first is a pair of sunglasses for $16.35 and the second is a bracelet. Her total is $39.
Describe the basic changes in the government of Athens