faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

What organs make up the central nervous system? a. Heart b. Brain and spinal cord c. Lungs d. Liver
A truck is carrying 8 cars weighing an average of 4,500 pounds each.What is the total weight in tons the cars on the truck? Ben's living room is a rectangle mea
what is the biggest bird?
Which organism reproduces through budding?
People with computer skills and strong backgrounds in 2 and science will have key tools to succeed in the new global economy a. True b. False
The right to remain silent when arrested or interrogated is guaranteed under A. the First Amendment. B. Roe v. Wade. C. Marbury v. Arizona. D. the Fifth Amendm
How does the mass and size of a dwarf star compare with mass and size of the sun
List two types of organelles
What is 1 1/4 plus 2 2/4?
Most of the time, combustion reactions occur when hydrocarbons react with what element?