shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Mrs Lim pours some cereal into two bowls. The ratio of the mass of cereal in Bowl A to the mass of cereal in Bowl B is 9: 5. She transfers half of the cereal fr
Men come to be builders, for instance, by building; harp-players, by playing on the harp." What does Aristotle mean by this quote and what is its significance t
if the temperature increase from 3°c to 5°c calculate by how many degrees increases​
Why is the Airbus A380 cheaper than the Boeing 747?
What does blue balls mean
what is the greatest common factor of 48,28, and 44
= 32 a Oxygen can be converted to ozone (O3) by passing it through a silent electric discharge: 302(g) → 203(g) If 300 cm³ of oxygen are used and 10% of the oxy
Which of the following is a rounded bulge on the underside of the brainstem?A. MidbrainB. PonsC. InsulaD. Medulla oblongataE. VentriclesF. Cerebral cortex
For the linear function f, the graph of y = f(x) in the xy plane has a slope of -3 and passes through the point (-5, 4). Which equation defines f?
What best explains the problem with installment buying ?