shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

______ buy and sell stolen property as one of the many ways that they make a living. they typically keep some of the profit and share some with the community. a
Which of the following is the best choice for an accessory when dressing for work? a. A watch which makes noises and lights up b. A necklace with dozens of char
How did americans entertain themselves during the great depression?
1. The width w of a rectangular swimming pool is x+4. The area A of the pool is 2x^3-29+12. what is an expression for the length of the pool? a. 2x^2+8x+3 b
What is the principal difference between a radio wave and light?
Under the sixth amendment, people have a right to?
On the galapagos islands, Darwin studied many creatures, including finches. Explain what he observed and how it relates to nature selection.
Write a paragraph that tells readers what impact new technologies had on the development of industry in the Gilded Age.
Why did stalin blockade west berlin in 1948?
how are tides created on earth?