Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Using at least three sentences, explain the cycling of energy through the processes of photosynthesis and cellular respiration.
A bus makes 28 stop every 2 hours. how many stops does it make 3 hour? in 4 hours?
Jill's fish weighs 8 times as much as her bird. together the pets weigh 63 ounces. how much does the fish weigh
How many times does 22 go into 160
Simplify 2x^3y^-3•2x^-1y^3
Thomas reads 2/9 of a book on Monday and 1/6 of it on Tuesday. He reads twice as many pages on Wednesday as on Tuesday. What fraction of the book is not read?
What is 6,523 ÷7= what is 6523÷7=?
What were the cause and effects of the fall of the Ottoman Empire
From what country did Hessian mercenaries come from?
Please help me quick :)