Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

ANSWER FIRST 3 MUSIC+MATH HELP PLEASEEEEE
If s is true and j is false, is the following true or false (~s v j) ^ (s v~ j)
Steps to Solve the equation 6+4×=×+30
Find the equation of the line perpendicular to x−5y=15 that passes through the point (−2,5).
The temperature of a sample of water is changed from 10°C to 30°C. The same change in Kelvin would be A) 20 B) 100 C) 273 D) 303
The fundamental purpose of the starting phase of a project is​ ________.
PLEASE HURRY!! 15 POINTS What method would you use to assess the status of the biosphere on a global basis?
How many times heavier is a neutron than an electron?
what can i conclude about sediments carried in a river
the deforestation of rainforest ecosystems for logging and for farming has had what direct effect on those areas A.desertification of the areas B.a decrease i