shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What did andrew johnson do with the land of plantation owners seized during the civil war? wiki?
Plz help meee :((((((((((((((
Evaluate 4x^3 + 2 for x
Please help not sure on this
How are the numbers 579 and 597 different
A drug that reduces inflammation is most likely affecting which type of organic biochemical
A 13.2 mL rock weighs 47.6 g. Determine it's density. (Show ALL Work)
What are two art-related careers? What skills would each need?
How did Newton discover natural laws
The blue line in the yellow line trains just arrive at the station when will the next arrive at the stake not same time