davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Where do the cranial nerves originate? Where do the spinal nerves originate?
The base of right prism is rhombus of diagonal is 6 and 8cm and altitude is 12 cm find total surface area
The entire region of Northern Africa and southwest Asia has a climate generally described as?
Which word is an interjection commonly used in advertising?
The entire region of Northern Africa and southwest Asia has a climate generally described as?
What is the lateral area of the rectangular prism with a base length of 17 m, a base width of 7 m, and a height of 5 m?
The neolithic revolution is most closely associated with....
solve 2/3 + 1/4x = 1/3
Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
What is the lateral area of the rectangular prism? Assume the prism is resting on its base. A. 135 in2 B. 270 in2 C. 300 in2 D. 310 in2