rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the US economy in 1998 during President Clinton’s second term?
Geometry semester exam? I really need help. Im failing this class and i need to pass. Please someone help me?
Please answer the following question in Spanish: How would you greet your neighbor at night?
A hospital gives a survey to all surgical patients asking them to rate the quality of their hospital experience. One month after surgery, the hospital contacts
The endpoints of the longest chord on a circle are (4, 5.5) and (4, 10.5). The center of the circle is at the point , and its radius is units. The equation of
A company's prime costs total $3,000,000 and its conversion costs total $7,000,000. if direct materials are $1,000,000 and factory overhead is $5,000,000, then
Friction reduces work accomplished by machines. a. True b. False
Help!!!!Please will give super star, five stars, and a thank you!!!! Pls 1.Discuss the main reason the United States entered the war.  How and why did this happ
Which philosopher classified government as republics, monarchies, and despotisms
When were the ruins of pompeii first excavated