JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

What percent is 150 sq ft of 3000 sq ft
How did southeast asia's colonial history produce increased tensions in vietnam ?
does gas have as definite or indefinite volume
what type of reaction produces a metal from its metal oxide
How Do Clownfish Catch Their Food?
In scienceclass the teacher measured 800 milligramns of an chemical.How manyn grams is it.
I would like to know if 200 cm is greater or less than 3 m
Tatum weighs 47.39 kilograms.What is is her mass rounded to the nearest whole number?A.50 KilogramsB.48 KilogramsC.47.4 KilogramsD.47 Kilograms
What is NAFTA? What countries are involved?
What happens at a conservative plate boundary? Someone please help me in this because I have test today. Aswell please don't copy it from the internet.