a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

The relationship 1/sin(θ) is equivalent to which of the following trigonometric functions? A. cot(θ) B. csc(θ) C. arcsin(θ) D. sec(θ)
what were the advantages of living in a medieval city?
Would you expect a butane lighter to work in winter when the temperature outdoors is 25 ∘F?
Consider a graph of the equation y = −3x + 4. What is the y-intercept? 4 −4 3 −3
After the hunt what two things bother general zaroff
According to this segment, how often do these accidents occur
math question down below
What are the coordinates of the point (2, −3) after a counterclockwise rotation of 90° about the origin? (3, 2) (−3, −2) (−2, 3) (−3, 2)
Describe the structure of a gland. what is the difference between an exocrine gland and an endocrine gland?
write an equivalent expression: 6y-3(8x+5)