jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

A mole of yellow photons of wavelength 527 nm has __________ kj of energy.
how do you determine the density of a substance or object?
Hi I'm on my sister account because I don't want to waste any of my points! Could one of you help me with this? Oh and my sister always says don't answer if you
Think about water and how it rolls up on the beach. Think of all its qualities. Is it alive according to the characteristics of life? Why or why not?
Look model that show 1/2=36
What is the value of x? A) 12 B) 39 C) 45 D) 33
if you're introducing the company's president Mr. Schott to a visiting sales representative Ms.West you would say
The children went to look for their toys, but they could not find (any). a. appositive b. antecedent c. indefinite pronoun d. possessive pronoun
Two triangles have side lengths 3, 4, 5 and 6, 8, 10, respectively. the triangles are similar to each other. a. True b. False
simplify the expression : l-8l + l8l