ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Solve the following equation
You roll 1 red and 1 white die. what is the probability that the number on the red die is larger than the number on the white die?
Why was mercury added to products?
10. Read the following paragraph from "The Tall Woman and Her Short Husband." . . . But one day in autumn Mr. Short reappeared—thinly clad, his head shaved, and
PLZ HELP Mr. Hare left at 8:00 a.m. and is traveling 50 miles per hour. Mrs. Hare left at 9:00 a.m. and is traveling at 55 miles per hour. If Mr. and Mrs. Hare
Alice purchased a house using a fixed rate mortgage. The annual interest rate is 5.6% compounded monthly for 30 years. The mortgage amount is $205,000. what is
Multiply the expression: (-5r2s)(rs2) 5r3s3 -5r2s2 -5r3s3 r3s3
True or false in a democracy disagreeing on the public interest is allowed
I need a few questions done please with this story most multiple choice. STORY: Kites: Birds of Glory As a rule, raptors, or birds of prey, are among the most a
area in which two types of air masses meet