rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

number of electrons in 21Sc with L=1​
If production in the economy is efficient, then changes in market prices:___________
Which organisms can be found at the first, or lowest, trophic level? A.herbivores B.carnivores C.heterotrophs D.autotrophs..
A crisis management team does all of the following except _____ . instruct employees and customers oversee the situation before, during, and after it occurs han
What is the following difference? 2ab * (root(3, 192a * b ^ 2)) - 5(root(3, 81a ^ 4 * b ^ 5))
Been stuck on this equation !! The answer isn’t 45 !
y= [ ? ] PLEASE HELP
A 10 g bullet accelerates to 400 m/s after being fired from a gun with a mass of 2.0 kg.      (i) What is the momentum of the bullet?       (ii) What is the mom
Anybody know the answer
Cacti are plants that live in extremely dry environments. Unlike most other plants, cacti do not have regular leaves, but instead, have spines. They do have gre